Suchozemské želvy
Jaro už je tady a co naše suchozemské želvy ?
Dle kalendáře k nám sice jaro přichází až 21.3., ale vzhledem ke slunečnému a teplému počasí se naše želvičky pomalu probouzejí po zimním spánku už teď. Co dělat ?
Želvičku přeneseme do teplejšího prostředí, necháme ji 1-2 dny aklimatizovat a poté zvýšíme teplotu na 25°C. Želvička by se měla začít pohybovat, jevit zájem o okolí. Po dlouhé zimě jí uděláme vlažnou lázeň ( zkusíme teplotu vody na loket, tak jako u malých dětí), aby se dostatečně vyprázdnila po zimním spánku ( délka koupele cca 15 minut, výška vody by měla být zhruba 1-2 cm , nebo tak aby želvička mohla vystrčit hlavu nad hladinu a neutopila se). Důležité je želvičku si pořádně prohlédnout, zkontrolovat pevnost krunýře, okolí kolem očí, kloaky, délku drápků. Poté nabídneme našemu zvířátku bohatou stravu. Ta by měla obsahovat např. čínské zelí, jablíčko, mrkev, ananas, mango, seno, doplňkové vitamíny a nádržku s vodou, kde by se mohla napít a vykoupat. Postupně začneme s UV zářením, nebo pobyt na sluníčku, tento přechod by však měl být pozvolný.
V případě, že by želvička nejevila o jídlo zájem, byla apatická, nebo se Vám něco nezdálo, je vhodné co nejdříve navštívit veterinární ordinaci.
Kontakt
Lidická 310
684 01 Slavkov u Brna
IČ: 70264180
604 916 230
544 227 592
majekpetr@seznam.cz